Lapkričio 29 dieną 2B ir 2A klasės mokiniai dieną skyrė grožiui ir menui! Lankėmės Lietuvos dailės muziejuje, kuriame apžiūrėjome  parodą – spalvingus Rokoko epochos porceliano kūrinius.  Sužinojome kad porcelianas, vadintas „baltuoju  auksu“, išrastas   Kinijoje,  o už jo gamybos paslapčių išdavimą senovėje grėsė net  mirties bausmė! Šis trapus keramikos gaminys į Europą buvo atvežtas XIII a. žymaus keliautojo Marco Polo. Keliautojas europiečiams pristatė mažą kinišką vazą ir pavadino ją „porcella“ – kriaukle. Iki 1708 m. senajame žemyne niekam nepavyko sukurti porceliano gamybos būdo. Ir štai vokiečių alchemikui Johanui Friedrichui Bötgeriui atradus kaolino medžiagą, buvo sukurtas porcelianas, savo verte prilygstantis kiniškam.
      Porceliano dirbinių grožio ir įdomaus pasakojimo įkvėpti mokiniai dalyvavo kūrybinėje veikloje, kurios metu dekoravo savo porcelianines  lėkštutes. Labai smagu parsivežti į mokyklą  mielą atsiminimą apie parodą!