Iš ko susideda teatras?

Kovo 2-ąją dieną 3-ios ir 4-os klasių mokinukai lankėsi Vilniaus mažajame teatre. Teatralizuota ekskursija prasidėjo jau lauke, kur mokiniai sužinojo Mažojo teatro istoriją. Vėliau kelionė persikėlė į teatro vidų. Mokiniai susipažino su aktore Ilona Kvietkute, kuri labai įdomiai pasakojo apie tai, nuo ko prasideda spektaklis, kiek laiko trunka pasiruošimas spektakliui  , kiek  ir kokių žmonių dirba, kad mes galėtume pamatyti galutinį produktą – puikų spektaklį. Mokinukai matavosi teatro aktorių kostiumus, laikė rankose rekvizitus, lankėsi grimo kambariuose. Galiausiai patekę į žiūrovų salę sužinojo, kokių gudrybių imasi garso režisierius ir apšvietimo operatorius, kad spektaklio metu kartu su aktoriais būtų sukurti tikroviški vaizdai, garsai, netgi jausmai. Mokinukai patys galėjo pasijusti mažais aktoriais. Anot aktorės „teatre svarbiausias yra žiūrovas, nes tik jam visa tai kuriama“. Tačiau vaikams svarbiausias  yra aktorius.

Edukacinės pamokėlės metu sužinojo, kad be aktoriaus scenoje dar svarbūs ir kiti teatre dirbantys žmonės, nes jie visi drauge sukuria personažus, kurie užburia žiūrovus.