„Ir knyga mane augina“

Prieš savaitę mūsų mokykloje skambėjo eilės, nes vyko pirmasis Vilniaus miesto pradinių klasių meninio skaitymo  „Ir knyga mane augina“  konkurso etapas. Į antrąjį etapą, kuris vyko Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazijoje, buvo susirinkę patys geriausi skaitovai net iš keturiolikos Vilniaus miesto mokyklų. Mūsų mokyklai 1-2 klasių grupėje atstovavo 1 a klasės mokinė Liepa Umbrasaitė, o 3-4 klasių grupėje  – 3 b klasės mokinys Nikita Varmaškin.

Visus susirinkusius skaitovus, juos ruošusius mokytojus ir tėvelius pasveikino būgnus mušantys antrokėliai. Po įspūdingo pasirodymo  komisijos nariai mokinukams linkėjo nesijaudinti ir drąsiai žengti į sceną. Skambėjo eilėraščiai, eiliuotos pasakos, ištraukos iš prozos kūrinių. Mūsų pirmokėlė Liepa nuotaikingai skaitė Ulf Stark „Ežiukas iškeliauja iš namų“ pasakojimo ištrauką. Ištraukos herojus Ežiukas, kaip ir Liepa,  išmoksta savo pirmąsias gyvenimo pamokas.  Trečiokas Nikita nuotaikingame nežinomo autoriaus eilėraštyje „Gripas ir aš“ klausytojams leido pasidžiaugti saulės spindulėlio išdaigomis, bet nepamiršti, kad gripas nėra geras draugas. Konkurso metu išgirdome daug jau skaitytų ir gerai žinomų kūrinių. Kol komisija rinko nugalėtojus, visi dalyviai aplankė Tarptautinę meninės kūrybos darbų parodą „Žiemos snaigė“.

Nutilo eilės, o širdeles virpino mažas, o gal kam ir didelis, jauduliukas, nes visiems magėjo kuo greičiau sužinoti, kas gi tie nugalėtojai, kurie keliaus į trečiąjį konkurso etapą. Ir štai komisija tarė magiškus žodžius ir po sveikinimų visų dalyvių rankose švietė padėkos už dalyvavimą.

Nors ir nepatekę į kitą etapą, bet kupina džiugesio širdimi,  pasitikintys savimi ir išdidūs, kad jiems teko garbė atstovauti savo mokyklai ir besišypsantys Liepa ir Nikita grįžę į mokyklą pasakojo savo draugams įspūdžius.

Tai tik gera pradžia…