Išvyka į Valstybinį Vilniaus mažąjį teatrą

Kam nesinorėtų kyštelėti nosį į paslaptingus teatro užkulisius. Mūsų mokyklos antrokams tai pavyko. Paskutinę kovo mėnesio dieną jie pasinaudojo galimybe sudalyvauti „Teatralizuotoje ekskursijoje po Vilniaus mažąjį teatrą“.  Ekskursija prasidėjo dar lauke, kur vadovė trumpai supažindino mokinius su įdomiausiomis šio įspūdingo pastato istorinėmis detalėmis, atkreipė dėmesį į išorinius ir vėliau į vidinius XIX a.  pb. Ir XX a. pr. sienų puošybos elementus.  O su čia dirbančiųjų žmonių veikla supažindino aktorė Ilona Kvietkutė. Tam, kad žiūrovai pamatytų spektaklį, reikia mažiausiai trijų mėnesių atkaklaus didelės komandos darbo.  Aktorė atskleidė mokiniams visą ilgą spektaklio kūrimo kelią nuo atspausdinto teksto iki premjeros. Čia pat mokiniai galėjo virsti baltuoju lokiu, Anglijos kariškiu su lokine ant galvos ar, pasimatavę viduramžių riterio šalmą, susikauti kardais. Antrokės pasipuošė skrybėlaitėmis, o berniukai grimerinėje nepraleido progos pasimatuoti ūsus ir barzdas. Štai tik tada įėjome į didžiąją sceną. Aktoriams tai ypatinga vieta, kurios nevalia trypti kasdieniniais batais. Gal todėl į ją lipo tik pati Ilona Kvietkutė ir, padedama šviesos ir garso operatoriaus, čia pat kūrė įvairių nuotaikų etiudus. Galiausiai už sienos dirbanti kostiumininkė pagelbėjo aktorei ir pro salės duris pradėjo eiti įvairūs personažai. Tereikėjo spėti juos atpažinti ir susiskaičiuoti. Tuo baigėsi pažintis su kerinčiu teatro pasauliu.
       Ši ekskursija ne tik pasivaikščiojimas slaptais teatro koridoriais, bet ir dar vienas žingsnis pažįstant įvairų profesijų pasaulį.