Projektinė veikla

2012 m. – 2014 m. Europos Sąjungos Comenius projektas.

COMENIUS – daugiašalės partnerystės projektas

Nuo 2012 metų mūsų mokykla dalyvauja COMENIUS – daugiašalės partnerystės projekte – „Europa vaikų akimis“.  Kartu su mumis dalyvėmis tapo šios šalys: Graikija, Italija, Ispanija, Vokietija, Slovakija, Čekija, Anglija bei Švedija. Tai išties be galo įdomus ir naudingas projektas tiek mokyklos pedagogams, tiek mokiniams. Pagrindinis tikslas – skatinti kūrybišką pažintį su kitomis Europos šalimis, jų švietimo sistema, kultūra, tradicijomis ir vertybėmis. Projekto dalyviai skatinami suprasti, kad mūsų namai – tai vieninga, klestinti Europa, o pačiu projektu siekiama išreikšti idėjas, atitinkančias vaikų supratimą ir susidomėjimą Europa bei per jiems skirtas veiklas suteikti galimybę atskleisti jų talentus ir įgimtus gabumus. Su dideliu džiaugsmu mūsų mokinukai rašo laiškus bendraamžiams iš Anglijos, vieni su kitais dalijasi įspūdžiais apie gimtinėje švenčiamas šventes, atostogas, pomėgius, laisvalaikio leidimo pobūdį. Taip pat tapo projekte dalyvaujančių valstybių garsiausių dailininkų stiliumi, vėliau visos šalys dalyvės apsikeičia piešiniais bei surengia piešinių parodas savo mokyklose. Mūsų mokykloje taip pat yra Comenius kampelis, kuriame gausi įvairovė Europos vaikų piešinių.
  Dalyvavimas šiame projekte, tai ir koncepcijos „Europa – be sienų“ įgyvendinimas. Pedagogai turi galimybę apsilankyti projekte dalyvaujančių šalių mokyklose, gyvai bendrauti su pedagogais, keistis idėjomis, kartu kurti veiklas. Maža to, pažindami ir tyrinėdami kitų valstybių kultūrinį paveldą, kalbą, moksleiviai turi unikalią galimybę pažinti ir gimtosios šalies tradicijas bei vertybes, ugdyti tautinį identitetą ir patriotizmą.

2014 metų liepos 30 d. baigėsi dvejus metus trukęs švietimo mainų paramos fondo finansuojamas Comenius projektas  „Through Our Eyes“, kuriame dalyvavo ir mūsų mokykla kartu su kitomis 8-iomis Europos valstybėmis: Anglija, Italija, Ispanija, Vokietija, Švedija, Graikija, Slovakija bei Čekija.
    Projekto tikslą – per menines veiklas plėsti ir stiprinti supratimą ir išmanymą, kokia įvairi ir turtinga yra Europos kultūra, pasiekėme su kaupu. Moksleiviai noriai įsitraukė į visas projekto veiklas: gilinosi ne tik į mūsų šalies menininko Kęstučio Kasparavičiaus gyvenimą ir darbus, tapė jo stiliumi, bet taip pat ir vienos partnerinių valstybių garsų dailininką – ispaną Joan Miró.  Vaikų darbai buvo eksponuojami Europos mokyklų parodose.  Kūrybinių veiklų per šiuos dvejus metus tikrai netrūko. Kartu su vaikais sukūrėme bukletą apie Lietuvą, taip pat lietuviškų Kalėdų tradicijų bukletą  bei pasidalinome jais su projekto dalyvėmis; kūrėme edukacinius žaidimus, rengėme pristatymus.  Moksleiviai įgijo susirašinėjimo draugus iš partnerinių mokyklų, kuriems periodiškai rašė laiškus, sveikino juos švenčių proga savo kurtomis atvirutėmis. Kai kurios draugystės tęsiasi iki šiol. Su projekto dalyvėmis sukūrėme  ir išleidome tris spalvingas, didelės apimties knygas, vainikuojančias dvejų metų menines veiklas.
   Šis Comenius projektas panaikino bet kokias kultūrines, religines ar etnines sienas – tapome vieningi, tolerantiški, žingeidūs, draugiški kaimynai. Keliaudami mokytojai turėjo unikalią galimybę prisiliesti prie kitos šalies švietimo sistemos, susipažinti su kita kultūra, kalba, menu, istorija, kas teigiamai įtakojo jų asmenybes bei profesijas. Bendraudami su kitų valstybių vaikais, moksleiviai buvo suinteresuoti daugiau mokytis anglų kalbos, o mokymosi procesas tapo įdomesnis ir įvairesnis. Gilindamiesi į garsių menininkų darbus, išmokome įvairių tapymo technikų, kuriomis keitėmės ir dalinomės tarp projekto dalyvių.
    Projektas įkvėpė visus – tiek mokytojams, tiek mokiniams pasitikėjimo, entuziazmo, motyvacijos, noro pažinti, išmokti, bendrauti.
    Comenius projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja  Aistė Daminauskienė