Raštingiausios sesytės

Pasidabinęs baltu sniegu išaušo lapkričio trisdešimtosios rytas. Jis buvo ypatingas dviems labai šaunioms mūsų mokyklos mokinukėms, sesėms Čekanauskaitėms  – antrokei Vėjūnei ir ketvirtokei Smiltei. Mergaitės su jauduliu širdyje laukė kelionės į Vilniaus Antano Vienuolio progimazijoje vyksiantį pradinių klasių diktantų konkursą.

Į Kalėdine nuotaika alsuojančią progimnaziją sugužėjo viso Vilniaus miesto raštingiausi trečiokėliai ir ketvirtokėliai. Kovodamos su jauduliu ir besidairydamos į susirinkusius bendraamžius, mergaitės nekantriai laukė, kada gi išgirs iš mokytojų lūpų byrančius diktanto žodžius.

Kai misija buvo atlikta, švytinčiais veidais ir su padėkomis rankose pabiro iš klasių konkurso dalyviai. Jie dar nežinojo, kaip jiems sekėsi, tačiau nuotaika buvo pakili, nes kiekvienas turėjo garbės atstovauti savo  mokyklą.