Sausio 13-oji

Sausio 13-oji – tai ta diena, kai susivienija visa Lietuva. Languose suplevena žvakučių liepsnelės, o melsvas neužmirštuolės žiedelis prisiglaudžia prie tiek didelės, tiek ir mažos širdelės.

Visą tai galima buvo pamatyti ir mūsų mokykloje – darželyje. Po pirmos pamokos į salę sugužėję mokinukai ir priešmokyklinukai neatitraukdami akių stebėjo mokytojos Rasos ir jos mokinių komentuojamas tos dienos įvykius menančias nuotraukas. Galiausiai vienas po kito iš nuotraukų į susirinkusius žvelgė žuvusieji sausio 13 –osios naktį.  Tai apie juos pasakojo trečiokai.  Tai jiems suskambėjo pirmokų ir antrokų deklamuotos eilės bei susirinkusiųjų dainuojamos dainos.

Laisvės dainos, pradėjusios skambėti prieš 26 metus Lietuvos gatvėse, vis dar su tokia pat aistra tebeskamba ir šiandien vaikų ir anūkų lūpose minint Laisvės gynėjų dieną.